To co uctíváš, to Tě odmění

Všechno na zemi má své pro a proti. Ať chceme nebo ne, je to tak. To pro co žijeme nás odmění nebo zabije. Záleží na tom, jaký cíl pro život si zvolíme. Chtěl bych vám tento princip ukázat na pár příkladech denního života:

Lidé, kteří holdují alkoholu…

Lidé, kteří žijí pro jídlo a požitky…

Lidé, kteří žijí pro peníze…

Lidé, kteří holdují sexu…

Lidé, kteří žijí pro Ježíše…

Všechny tyto skupiny lidí mají svou odměnu, ale také sklízí důsledky svých rozhodnutí. Rád bych v krátkosti uvedl všechny extrémní možnosti toho pro co se dnes a denně rozhodujeme. Myslím si totiž, že život je série drobných rozhodnutí, které přináší buď velké výhry anebo velké průsery.

Lidé, kteří holdují alkoholu…

Jsou veselí. To jejich odměna. Určitě už jsi někoho takového viděl. Nicméně jsou to právě oni, kdo ponesou důsledky svého rozhodnutí. Jsou jimi rozvrácené vztahy a rodina, tvrdá játra a další poškození zdraví. To jsou důsledky, které nesou lidé co holdují alkoholu.

Lidé, kteří žijí pro jídlo a požitky…

Jsou nasycení a mají požitek ze života. To je odměna této skupiny. Důsledky ale také nesou. Jsou tlustí, mají poškozené klouby, poruchy dýchání, spánku. Obezita vás může i zabít, zkrátí vám život. Toto jsou věci, které nechceme vidět.

Vsuvka: ne každý silnější člověk to má z toho, že žije jen pro jídlo. Každý nějaký je a narodil se s nějakým genofondem za který nemůže. Toto je extrém pro vybarvení principu, který je v nadpisu.

Lidé, kteří žijí pro peníze…

Lidé, kteří žijí pro peníze jsou bohatí. I oni mají svou odměnu. Ale i toto rozhodnutí má druhou stranu mince. Manyžer z manažera. Pro peníze a jejich hromadění lidé často přichází o čas se svými dětmi. Člověk něco vydělá a pak mu to jiný ukradne, nebo se jedním krokem přijde všechno jen proto, že chce mít víc než ten druhý. Nemá klidné spaní z toho, jestli je jejich úsilí v bezpečí atp.

Lidé, kteří holdují sexu…

I tato skupina má nesporně svou odměnu a požitek. To není třeba rozvádět. Většina lidé mi říká, že chtějí jednou mít pevný vztah, ale teď si chtějí užívat. Nicméně efekt jejich počínání způsobí, že nakonec zůstanou sami. Měli svůj požitek, ale nechtěli se učit skutečné lásce a tak zůstanou sami.

Lidé, kteří věří v Ježíše Krista…

Lidé, kteří věří v Ježíše, ti, kteří našli tuto cestu, jsou dle mého nejmoudřejší. Věřím totiž, že Ježíš je Syn Boží a každému dá to, pro co se rozhodl. Každý dostane i s úroky to, pro co se rozhodl. A ještě dostane přidáno.

Ježíš Kristus, když chodil po zemi řekl abychom „nejdříve hledali Boží království a jeho spravedlnost a vše ostatní nám bude přidáno.“ To se mi líbí a tomu věřím. Proto uctívám Ježíše Krista. Protože vím komu jsem uvěřil. Nečeká na mě žádné nemilé překvapení, ale ani to není zadarmo. Je tuhý boj, který má cíl, tam kde chci.

Princip pekla

V tom je dle mého princip pekla. Žádné plameny – nic z Hollywoodských filmů. Každý dostane to co si vybral. I s úroky. Pokud chceš trávit věčnost s Bohem, budeš jí mít a bude to dobré. Pokud ne, dostaneš, to pro co si se rozhodl. To vyžaduje být hodně moudrý v tom pro co se rozhoduješ.

Vsuvka: Jeden kamarád měl období, že spal s každou kterou potkal. A jistě měl svou o odměnu – svůj požitek. Těch slečen bylo hodně a on v té sérii potkal jednu se kterou začal chodit, protože zjistil, že chce víc než jeden večer. Ale kvůli té síle zvyku, že spal s každou, kterou potkal, ztratil tu jedinou. Hledal něco jiného, než původně myslel a když to naše, zjistil, že to nemůže mít. Potkali jsme se, když na tom byl hodně špatně. Modlili jsme se spolu a po nějaké době  se k sobě vrátili. Ale hoch si prošel takovým svým, půlročním, lokálním peklem.

Život je série drobných rozhodnutí, které přináší buď velká vítěství nebo velké prohry. Jak to celé dopadne, záleží jen na tom cíli, ke kterému dáme svou naději. Proto buď moudrý/á v tom co volíš. Já jsem křesťan a vím proč