Archive for category Aktuálně

Anti-life kultura

Zamyšlení nad děním ve světě u nás za poslední půl-rok.

Potřeba novosti

Už druhý měsíc se pohybuji ve výrobě komponentů do automobilového průmyslu. Nedávno jsme při obědě narazili na zajímavou věc: potřebu novosti.

Umění nehodnotit se

V poslední době mám v životě dost tlaků a tak, když přemýšlím, jak dál, není to vždy hezká podívaná. Nedávno se mi „rozskočila“ jedna biblická pasáž a našel jsem v Bibli to, co už si dávno myslím. Nemá cenu se příliš hodnotit. Smysl má být věrný, využívat své schopnosti, pracovat a nechat hodnocení tomu, komu to přísluší.

Smysl v nesmyslu

Pokud má život smysl, jaký je? Všimli jste si, že skoro každá hudební skupina má alespoň jednu píseň o tom, že naše doba je uchvátaná? Je smyslem života spěchat, nebo je to ideální nástroj, jak pravý smysl minout? V čem je život vzácný?

Ježíšův den

Ježíšův den …aneb modlitební život zaneprázdněného. Volné zamyšlení na 14. kapitolu Matouše. Úvaha pro zaneprázdněné. Doporučuji si přečíst 14. kapitolu Matouše předem.

Učednictví pro tlusté

Zpracované výpisky z konference Nové Generace v Brně, z vyučování Steve Lehmana.

Oranžová úvaha

Má Bůh důvody k mlčení? Dostal jsem se do stavu, kdy se mnou Bůh nemluví. Subjektivně musím říct, že to udělal v době, kdy se mi to absolutně nejméně hodí. Zde uvádím několik myšlenek, které jsem objevil.

Kapří píseň

Skladba na hudební motiv křesťanské písně Vzdáváme Ti chválu. Dáváme se kávu, A salámu, Ohříváme sobě ruce, Vylepšujem pocity. Dáváme si kávu, s cukrem a mlíkem, Venca, Marek, David, dávaj kávu s Otíkem. Ref: Kapr je náš! Modlíme se otčenáš, Aby už to skončilo, ziskové to bylo. Kapr je náš, Modlíme se otčenáš, Ať už je to […]