Archive for category Funny

Kapří píseň

Skladba na hudební motiv křesťanské písně Vzdáváme Ti chválu. Dáváme se kávu, A salámu, Ohříváme sobě ruce, Vylepšujem pocity. Dáváme si kávu, s cukrem a mlíkem, Venca, Marek, David, dávaj kávu s Otíkem. Ref: Kapr je náš! Modlíme se otčenáš, Aby už to skončilo, ziskové to bylo. Kapr je náš, Modlíme se otčenáš, Ať už je to […]

Babysiting aneb úvahy při hlídání mimina

Delší dobu jsem neměl dost silný zážitek pro psaní článku. Nyní jsem měl možnost pomoci tetě hlídat její pětiměsíční dceru. Při tom jsem měl možnost přemýšlet a tak jsem objasnil několik zásadních otázek dneška i minulosti.

Honzíkova cesta II: ozbrojený přechod hranice

Poslední dobou mi Bůh posílá do rutiny denního života dost intenzivní zážitky. To abych se z té rutiny nezbláznil.

Kterak přišla na svět Kolínská voda

Mám tu jednu veselou úvahu o tom co mě poslední dobou potkává. Než začnu, uvedu to celé otázkou. Připadáte si také někdy jako ve sci-fi filmu?

Zboží z milosti Boží

Toto pojednání je dalším veselým pseudoetymologickým pojednám. Zkrátka jste-li příznivci mého stylu humoru, potom je toto pojednání právě pro vás. Je to úvaha o úloze zboží v předvánočním chaosu. Znovu a česky: pokud vás proto prudí vánoční shon, abyste všem koupili dárek, potom je tento článek právě pro vás.

Sociální pánev

Navštěvuji jedno menší město na Šumavě. Je posazené v krásné krajině a přírodě ale lidé tam žijící jsou v mnohém zvláštní. Když jsem jednou přijel navštívit toto místo, přišel jsem na to čím je zvláštní místní lid. Našel jsem princip, který je obecně platný a týká se mnoho oblastí života. Více v článku.

Podobenství o sekání kosou

Je veselé, že na jihu Čech mám lépe placené letní brigády než v Plzni. Protože kamarád byl nedávno v nouzi pozval jsem ho přivydělat si jih. Při té příležitosti jsme vymysleli podobenství o sekání kosou.

Lidé žijící v komplexní rovině

Úvod z matematiky V matematice existuje takzvaná komplexní rovina. Také se jí říká Gaussova (po jejím vynálezci). V Gaussově rovině jsou dvě osy: reálná a imaginární, které jsou na sebe kolmé. Na reálné ose jsou čísla, která znají všichni školou povinní: jedna, dvě, tři apod. Na imaginární ose jsou čísla s dodatkem i nebo j. […]