Archive for category Křesťanství by OuTou

Někdo tu dostal pěkně na zadek…

Když přemýšlím nad českou velikonoční tradicí, ptám se sám sebe, jak to asi vzniklo a co mi tato tradice má říct o poselství Velikonoc? Budu přemýšlet zejména o Velikonočním pondělí, kde se mi naskýtá jednoduchá odpověď. Poselství by se pak dalo vyjádřit takto: „Někdo tu asi dostal pěkně na zadek.“ Když zahrnu do úvah fakt, […]

Smysl v nesmyslu

Pokud má život smysl, jaký je? Všimli jste si, že skoro každá hudební skupina má alespoň jednu píseň o tom, že naše doba je uchvátaná? Je smyslem života spěchat, nebo je to ideální nástroj, jak pravý smysl minout? V čem je život vzácný?

Věrohodná Bible

Když mluvím s lidmi, často narazím i na otázky mé víry, na Bibli, její věrohodnost a vše co s tím souvisí. To je věčně vděčné téma a tak chci dnes zodpovědět alespoň několik otázek.

Věda a víra

Někdy se mě lidé se ptají, jak mohu věřit v Boha, když jsem vystudoval elektrotechniku. Tady je pár krátkých odpovědí.

Ježíšův den

Ježíšův den …aneb modlitební život zaneprázdněného. Volné zamyšlení na 14. kapitolu Matouše. Úvaha pro zaneprázdněné. Doporučuji si přečíst 14. kapitolu Matouše předem.

Učednictví pro tlusté

Zpracované výpisky z konference Nové Generace v Brně, z vyučování Steve Lehmana.

Oranžová úvaha

Má Bůh důvody k mlčení? Dostal jsem se do stavu, kdy se mnou Bůh nemluví. Subjektivně musím říct, že to udělal v době, kdy se mi to absolutně nejméně hodí. Zde uvádím několik myšlenek, které jsem objevil.

Hledání smyslu

Pojednání věnované práci Novégenerace.com